Фентезі та фантастика. У чому різниця?
Фентезі VS Фантастика |
Слово «фантастика» прийшло до нас із грецької мови. «Phantastike» - «мистецтво уявляти». «Фентезі» походить від англійського «phantasy». Дослівний переклад – «уявлення, уява». Ключовими у розумінні цих споріднених жанрів є слова «мистецтво» та «уява». Мистецтво підпорядковується деяким правилам побудови жанру. Уява безмежна і політ фантазії не стримується жодними законами.
Фантастика – це форма зображення навколишнього світу. В ній створена несумісна із дійсністю картина Всесвіту, але на основі реальних уявлень про неї. Фентезі – це різновид фантастики, у творах якого відображуються вигадані події, які логічно пояснити не можливо.
Основа фентезі – містична. Ознака творів жанру фантастика – наявність фантастичного допущення. Світ фантастики не схожий на реальний, але автор пояснює читачеві чому саме відбулися зміни. Причиною може бути винахід або революційна технологія, відкриття нового закону природи, планети, тощо.
Світ фентезі – це суцільне допущення. У основі цього жанру – вільний політ фантазії.
Приклади творів у жанрі фантастика — Айзек Азімов збірка «Я, робот», Герберт Уеллс «Машина часу», Рей Бредбері «451 градус за Фаренгейтом».
Приклади творів у жанрі фентезі — Джон Р. Р. Толкін «Володар перснів», Джоан Роулінг «Пригоди Гаррі Поттера», Террі Пратчетт «Поштова лихоманка».
Залишайся з нами! У книгарні Bookish завжди цікаво!