Перемикайся. Стань тим, ким хочеш бути
«Перемикайся» — бестселер New York Times та Wall Street Journal. Чергова книжка всесвітньо відомого бізнес-тренера Маршалла Ґолдсміта, який консультував найуспішніших керівників за версіями Fortune та Harvard Business Review.
Тематика
Селфмейд, психологія особистості, поведінка, звички, управління, менеджмент, бізнес.
Про книжку
Чи уявляли ви колись «себе ідеального»? А що зробили для того, щоб таким стати? Можливо, ви хотіли присвятити час рідним або прочитати фахову книжку, але вже півтори години граєте в ігри на смартфоні. Давно мріяли схуднути, але не можете встояти перед запахом тістечок. Середовище постійно відволікає нас від мети так званими тригерами — ароматами, ґаджетами та іншими дрібницями. Як «перемкнутися» зі спокуси на бажану дію, а потім перетворити це в звичку, розповість автор книжки Маршалл Ґолдсміт.
Для кого книжка
Для всіх, хто хоче змінити свої звички, впорядкувати життя і не жалкувати про ухвалені рішення. Особливо буде ефективною для лідерів та управлінців.
Чому ця книжка
Дієтологи пропишуть, що вам слід їсти, щоб схуднути, але не розкажуть, як дотриматися дієти в світі заманливої зовнішньої реклами та фасфудів. Лікар випише пігулки, але не проконтролює їх вживання. Маршалл Ґолдсміт розкаже, як за допомогою простої техніки «Щоденних запитань» (і її кількох модифікацій) впоратися зі своїми небажаними видами поведінки, здобути бажані і зробити все можливе, щоб бути щасливим.
Про авторів
Маршалл Ґолдсміт — коуч кращих топ-менеджерів США, відомий бізнес-експерт, що входить до 50 найвпливовіших фахівців із менеджменту. Отримав кваліфікаційний ступінь магістра ділового адміністрування в школі бізнесу ім. Келлі Індіанського університету. Видав кілька успішних бізнес- книжок, що були перекладені більш як тридцятьма мовами і опубліковані загальним накладом у два мільйони примірників.
Книжка «Перемикайся» написана Маршаллом Ґолдсмітом у співавторстві з літературним агентом і письменником Марком Рейтером.
Цікаві цитати
Авторська обіцянка
Якщо я добре виконаю свою роботу в цій книжці, а ви — свою, то відбудеться дві речі: 1) ви наблизитеся до того, щоб стати такою особистістю, якою хочете бути; і 2) ви менше шкодуватимете.
Щастя там, де ми є
Ми вважаємо, що наше джерело щастя «десь там» (у нашій роботі, у більшій кількості грошей, у кращому середовищі), але, зазвичай, знаходимо його «десь тут», коли припиняємо чекати на когось чи на щось іще, щоб вони дарували нам радість, і беремо на себе відповідальність за це. Ми знаходимо щастя там, де ми є.
Відчуття образи
Змалку нас виховували вірити, що життя має бути справедливим, наші благородні зусилля і належна праця будуть винагороджені. Якщо ми не отримуємо належної винагороди, то здається, що нас обдурили. Розбиті сподівання породжують відчуття образи.
Лідер і послідовник всередині нас
Згадайте, як ви розпочинаєте свій день. Якщо ви схожі на більшість людей, то прокидаєтеся лідером із важливими планами на день. Ви навіть можете скласти список завдань. Дивлячись на нього, ви відчуваєте впевненість та мотивацію цього дня. А чому б і ні? У вас є план. План — це добре. У той момент ви функціонуєте як лідер. Але пізніше, впродовж дня, майже не усвідомлюючи, ви берете на себе іншу роль. Ви стаєте послідовником, людиною, яка має виконувати бажання лідера. Як лідер ви гадаєте, що послідовник усередині вас виконуватиме кожен наказ точно так, як його озвучено. І що ваше я-послідовник не матиме причин зазнавати невдач упродовж дня. (Зрештою, хто планує зазнавати невдач?) Ви ігноруєте можливість того, що працівник усередині вас може засмутитися через клієнта або колегу, може відволіктися на термінову ситуацію або просто не встигати через те, що зустріч затягнулася.